poniedziałek, 22 grudnia 2014

Korzyści i oddziaływanie śmiechu na poszczególne układy wewnętrzne :


Śmiech, a układ krwionośny:

Śmianie się wspomaga serce. Stałe zmiany ciśnienia podczas oddychania i śmiania się pomagają pompować i rozprowadzać krew po całym ciele. Krew rozprowadza tlen i składniki pokarmowe, a następnie zbiera odpady przemiany materii komórek.
Przy porządnym napadzie śmiechu następuje poszerzenie naczyń krwionośnych. Mamy rumieńce i czujemy ciepło. Wzrasta i obniża się puls i ciśnienie, by następnie zharmonizować się do optymalnego poziomu.

Śmiech, a układ oddechowy:

Śmiech oraz ćwiczenia oddechowe pomagają dostarczyć więcej tlenu do organizmu. (tlen potrzebny jest do właściwej przemiany materii)
Podczas normalnego oddychania wymieniamy powietrze w płucach tylko w ok. 25%. Pozostała część powietrza „rezyduje” w płucach i zawiera podwyższoną ilość dwutlenku węgla.
W jodze ważniejszy jest głęboki wydech niż wdech, ponieważ pozwala on w całości opróżnić płuca ,by następnie napełnić je świeżym powietrzem.
Jest to szczególnie ważne dla palaczy, pomaga po zapaleniu oskrzeli oraz oczyszcza kanały oddechowe ze śluzu.
Śmiejemy się na wydechu i jest to długi i głęboki wydech.
Śmianie się to łatwy i zabawny sposób na ćwiczenia oddechowe.

Śmiech, a układ pokarmowy: 

Siedzący tryb życia i otyłość osłabia mięśnie brzucha, co prowadzi do przemieszczania się organów wewnętrznych. Nie są one już wtedy odpowiednio ukrwione i powoduje to problemy trawienne. Naukowcy uznali, że śmiech to wewnętrzny jogging, który reguluje pracę tych wewnętrznych organów. Wzmacnia je i masuje, a dzięki temu pokarm może być właściwie wchłaniany.


Opracowanie na podstawie książki M. Katarii "Śmiech bez powodu"



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.